سفر به لبنان قسمت اول

سفر به لبنان قسمت اول

سفر به  لبنان یکی از قشنگترین سفرها برای هر فردی است، از همان جاهایی که میتوانید برای مدت‌ها ذهن خود را از سکون مکان‌های مالوف و آشنا به افق‌های دورتر پرتاب کنید.

پایتخت کشور لبنان بیروت است که به دلیل جذابیتی که دارد در جهان از آن با عنوان عروس خاورمیانه یاد می کنند.

این شهر همیشه شاهد جنگ‌ها و رویدادهای مختلف در طول تاریخ بوده است، اما هنوز هم جاذبه‌ های دیدنی فراوانی در آن وجود دارد.

شهر بیروت علاوه بر ساحل های زیبا دارای امکان تاریخی و فرهنگی مبیاشد که برای همه افراد این شهر لذت بخش است.

سفر به لبنان

جغرافیای پایتخت کشور لبنان

از لحاظ جغرافیایی شهر بیروت از بندرهای برجسته شرق دریای مدیترانه است، مساحت شهر بیروت ۱۹ کیلومترمربع بوده و جمعیتی آن تا سال 2021برابر با 681 هزار نفر بوده که تاکنون این عدد تغییر کرده است.

سفر به لبنان

زبان رسمی کشور لبنان

زبان رسمی و البته محاوره‌ای لبنان عربی است، اما هر یک از اقلیت‌های قومی نیز به زبان خود سخن می‌گویند. لهجهٔ لبنانی از شاخهٔ عربی شامی است، در کاربرد و تلفظ واژگان با دیگر شاخه‌های زبان عربی تفاوت دارد اما به عربی سوری، فلسطینی و مصری نزدیک است.

مذهب در کشور لبنان

لبنان از نظر دینی متنوع‌ترین کشور خاورمیانه است .

۵۰ درصد از جمعیت لبنان مسلمان و ۴۵ درصد مسیحی و ۵ درصد دروزی هستند و اقلیت‌های کوچک بهایی و یهودی نیز وجود دارد.لبنان دارای جمعیت کوچکی از کردها نیز می‌باشد که از مناطق شمالی سوریه و جنوب شرق ترکیه مهاجرت نموده‌اند و میان ۷۵ تا ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شوند که در مناطق سنی‌نشین زندگی می‌کنند. کردها طی سال‌های اخیر توانسته‌اند شهروندی دولت لبنان را کسب نمایند. میانگین سنی مردم لبنان ۲۴٫۶ سال است. شایان ذکر است جمعیت مسیحیان لبنان طی دهه‌های گذشته به دلایل مختلفی همچون نرخ زاد ولد و مهاجرت، همواره به نفع مسلمانان رو به کاهش است.

برای سفر به لبنان با آژانس هواپیمایی آزاد گشت در ارتباط باشید.

در صورت عدم مشاهده هتل یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش آزاد گشت تماس حاصل فرمایید. 02188651820

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
باز کردن چت
نیاز به کمک دارید؟
سلام👋
چگونه می توانم کمکتون کنم؟