سفر به لبنان قسمت دوم

سفر به لبنان قسمت دوم

سفر به لبنان، لبنان سرزمینی بلند و کوهستانی است که در کرانه شرقی دریای مدیترانه قرار دارد.  رودخانه‌های مهم لبنان عاصی و لیطانی نام دارند.

لبنان دارای رشته کوه های مهمی است از جمله رشته‌کوه‌های لبنان شرقی و رشته‌کوه‌های لبنان غربی که میان این دو رشته کوه، دره سهل‌البقاع قرار گرفته‌است.

سرزمین لبنان آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. هوای سواحل در زمستان‌ها سرد و بارانی و در تابستان‌ها گرم و شرجی است.

در نواحی بلندتر به ویژه کوهستان‌ها، زمستان‌ها با بارش برف همراه است و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.بخش‌های دیگر این کشور، تابستان‌های گرم و خشک دارد.

بیشتر مناطق لبنان سالانه شاهد باران‌های بسیاری است، ولی در مناطق ویژه‌ای در شمال شرق لبنان به علت وجود قله‌های مرتفع کوه‌های غرب که مسیر ابرهای باران‌زای پدید آمده

از مدیترانه را سد می‌کنند، باران زیادی نمی‌بارد.لبنان جنگل های وسیعی از درختان سدر دارد ، سدر نماد ملی شکور لبنان است.

سفر به لبنان

بهترین موقع سفر به لبنان

در تمامی فصول سال امکان سفر به لبنان برای گردشگران امکان پذیر می باشد.

آب و هوای مدیترانه ‌ای لبنان، این کشور را تبدیل به مکانی دلچسب برای گذراندن تعطیلات در تمام فصول سال کرده است.

البته بهترین زمان سفر به بیرون پایتخت لبنان فصل بهار و پاییز با روز و شب‌هایی معتدل و گرم است. زمستان‌ها معتدل و بارانی و تابستان‌ها گرم و کاملا بی‌باران هستند.

ماه اوت با دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد تنها ماه بسیار گرم و خفه‌کننده بیروت به شمار می‌آید و دو ماه فوریه و ژانویه با دمای میانگین ۱۱ درجه سانتی‌گراد سردترین ماه‌های سال هستند.

تابستان نیز بعنوان یکی از پرطرفدارترین فصول سال در بین گردشگران و توریست ها بواسطه برگزاری جشن ها، برنامه و فستیوال های مختلف می باشد.

اگر جزو افرادی هستید که علاقه مند به انجام ورزش های آب و دریایی هستید می توانید در فصل تابستان و همچنین بهار به این کشور سفر نمایید.

فصل بهار همچنین زمانی مناسب برای افرادی است که علاقه مند به انجام انواع پیاده روی ها در طبیعت سرسبزو زیبای لبنان می باشند.

شایان ذکر است در فصل زمستان در این کشور جالب است ،قسمت های کوهستانی در این کشور سرد شده و بارش برف را شاهد می باشند

اما جالبی آن اینجا می باشد که آب و هوای شهر های ساحلی در این زمان از سال گرم می باشد و شب هایش نیز کمی خنک می باشد.

سفر به لبنان

برای سفر به لبنان با آژانس هواپیمایی آزاد گشت در ارتباط باشید.

در صورت عدم مشاهده هتل یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش آزاد گشت تماس حاصل فرمایید. 02188651820

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
باز کردن چت
نیاز به کمک دارید؟
سلام👋
چگونه می توانم کمکتون کنم؟